oliaei
16 دی 1401 - 14:06

ضرورت الگو برداری از ابداعات عمرانی دادگستری کل آذربایجان شرقی

تبریز- معاون مالی، پشتیبانی و امور عمرانی قوه قضاییه بر ضرورت الگو برداری از ابداعات عمرانی دادگستری کل آذربایجان شرقی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ابراهیم شاهرخیان در آئین افتتاح پروژه‌های عمرانی دادگستری کل آذربایجان شرقی در نشستی با رئیس کل دادگستری استان، اظهار کرد: از حیث محدودیت‌های اعتباری و مالی و فضاهای اداری، استان‌ها با مشکلات فراوانی روبرو هستند.

وی با قدردانی از رئیس کل دادگستری استان در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه عمرانی، گفت: حقیقتاً تلاش‌ها و پیگیری‌های شخص رئیس کل دادگستری استان در حوزه عمرانی و ثمرات آن به شکلی است که با وجود تمام محدودیت‌ها در حوزه عمرانی و ساخت واحدهای قضائی، آذربایجان شرقی بین سه استان برتر کشور است.

معاون مالی، پشتیبانی و امور عمرانی قوه قضائیه ادامه داد: بخش اعظم موفقیت‌های موجود در استان آذربایجان شرقی به دلیل همت و تلاش مضاعف رئیس کل استان در پیگیری موضوعات بوده است.

وی اضافه کرد: در موضوعات مختلف پشتیبانی و رفاهی و ساخت و ساز و تملک اراضی شاهد نوآوری‌ها و اقداماتی در آذربایجان شرقی هستیم که می‌تواند به عنوان الگویی برای سایر استان‌ها باشد.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی نیز در این مراسم با اشاره به ملاقات خود با ۳ هزار و ۵۰۰ نفر در قالب دیدارهای مردمی در نه ماهه سال جاری و دیدار بیش از ۴۰ هزار نفر در دیدارهای مردمی با مسئولان قضائی، رؤسا و دادستان‌های حوزه‌های قضائی استان، بر لزوم تکریم ارباب رجوع تأکید کرد و برگزاری دیدارهای مردمی را جزو تکالیف مسئولان قضائی و در راستای اهداف قوه قضائیه در سند تحول قضائی برای دسترسی آسان مردم به مدیران قضائی دانست.

موسی خلیل الهی گفت: حفظ کرامت مردم از اولویت‌های قوه قضائیه و ایجاد فضای فیزیکی مناسب در این راستا است تا هم کارکنان قضائی بدون دغدغه به کار خود بپردازند و مراجعان نیز احساس آرامش کنند؛ احداث ساختمان دادگاه عمومی بخش یامچی موجب می‌شود مردم منطقه به جای مراجعه دادگستری شهرستان مرند، به قوه قضائیه در بخش خود دسترسی داشته باشند.

خلیل الهی فلسفه وجودی مسئولان را خدمت به مردم اعلام و تصریح کرد: اگر در خدمت به مردم موفق بودیم، خدا و مردم راضی خواهند بود، اگر موفق نبودیم قطعاً رضایتی حاصل نخواهد شد؛ تلاش بر این است که بتوانیم خدمت بی منّت به مردم ارائه کنیم.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی ضمن تشکر از رئیس قوه قضائیه، معاون مالی، پشتیبانی و امور عمرانی قوه قضائیه و مدیر کل بودجه و تخصیص اعتبار قوه قضائیه در تأمین اعتبار طرح‌های عمرانی، از احداث و تکمیل سایر ساختمان‌های دادگستری در حوزه‌های قضائی استان در سال آینده خبر داد.

گفتنی است؛ پروژه‌های دادگستری کل آذربایجان شرقی با حضور معاون مالی، پشتیبانی و امور عمرانی قوه قضائیه در شهرستان یامچی به صورت حضوری و ویدئو کنفرانس افتتاح و به بهره برداری رسید.

در حاشیه سفر ابراهیم شاهرخیان معاون مالی، پشتیبانی و امور عمرانی قوه قضائیه و وحید اکبری مدیر کل بودجه و تخصیص اعتبار قوه قضائیه به تبریز و بازدید از پروژه‌ها و طرح‌های عمرانی دادگستری کل استان آذربایجان شرقی به همراه رئیس کل دادگستری کل استان و دیگر معاونان استانی با حضور در بخش یامچی شهرستان مرند، پروژه‌های دادگاه عمومی بخش یامچی افتتاح شد.

در ادامه این مراسم ساختمان‌های بخش آبش احمد و دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان خداآفرین به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 958345